Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

VPN

VPN (Virtual Private Network) jest to metoda, która pozwala zabezpieczyć transmisje. Wirtualne Sieci Prywatne dają nam możliwość utworzenia wirtualnych sieci wykorzystującą technologie tunelowania.

W takim tunelu płynie ruch w ramach sieci prywatnej, między klientami końcowymi, za pośrednictwem publicznej sieci np. Internetu, w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Dane przesyłane dzięki takim tunelom mogą być szyfrowane i kompresowane a to powoduje, że cechują się bezpieczeństwem i wydajnością. VPN zazwyczaj używa się w sieciach bezprzewodowych gdy chcemy zabezpieczyć dane przed administratorem sieci lub wtedy gdy zależy nam na bezpiecznym przesłaniu danych w nie szyfrowanej sieci. VPN powinien być stosowany np. w firmach, gdzie pracownicy często pracują zdalnie ze swoich domów na niebezpiecznych łączach.

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych jest na wysokim poziomie, jednak nie do końca są bezpieczne dlatego stosuje się wszelkie rodzaje zabezpieczeń. Stosowanie dużej liczby zabezpieczeń powoduje zwolnienie włamywaczy i wydłużamy im w ten sposób czas potrzebny na włamanie się do sieci.

Ostatnie komentarze na forum