Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

Szkodliwość

W ostatnich latach ludzie coraz częściej zaczynają się zastanawiać czy promieniowanie radiowe emitowane przez urządzenia WiFi stwarza zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Wiele osób które cierpi na różne dolegliwości przypisuje całą winę sygnałom emitowanych przez urządzenia WiFi. Jednak dzięki ostatnio przeprowadzonym badaniom nie musimy się obawiać sieci WiFi. Najnowsze badania pokazują, że sieci radiowe są bezpieczne. W Polsce mamy przyjęte pewne normy, które mówią jakie może być maksymalne promieniowanie. Przestrzeganiem w Polsce istniejących norm i przepisów w tym zakresie nadzoruje Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Wpływ promieniowania o częstotliwości radiowej na organizmy żywe jest zdefiniowany za pomocą współczynnika absorpcji. Współczynnik absorpcji mówi nam ile energii zostało zaabsorbowane przez ludzką tkankę. Wyraża się go w W/kg. Za poziom promieniowania, które stwarza jakieś niebezpieczeństwo dla człowieka według norm amerykańskich uważa się promieniowanie o współczynniku absorpcji powyżej 0,08 W/Kg. Więc aby WiFi stało się groźne dla człowieka by musiało wysyłać sygnał jednorazowy przez minutę. Tak naprawdę sieci WiFi emitują mniej promieniowania jak inne źródła takie jak telefon komórkowy czy kuchenki mikrofalowe. Duńscy naukowcy z instytutu w Kopenhadze po długotrwałych i drobiazgowych badaniach udowodnili iż sygnały radiowe, wykorzystywane w telefonach komórkowych nie powodują powstawania raka ani innych szczególnych chorób. Dlatego logiczne jest to iż promieniowanie emitowane przez urządzenia stosowane w sieciach bezprzewodowych również nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa dla człowieka, ponieważ emitują jeszcze mniejsze promieniowanie i o mniejszej częstotliwości niż telefony komórkowe. Badania również przeprowadzano w szkołach w śród dzieci. Pomiary jakie tam wykonano pokazują iż 20 minutom rozmowy przez telefon komórkowy odpowiada rok przebywania w klasie, w której działa sieć bezprzewodowa. Wszystko wskazuje na to iż sieci bezprzewodowe są bezpieczne dla człowieka i nie powodują żadnych chorób.

Podobne publikacje

Ostatnie komentarze na forum

Użytkownik
Sonix
Postów: 1
21-06-2016 godzina 14:59:55
Kiedyś przeczytałam w piśmie Nexus, że nadajniki wi-fi ,które montują na szkołach wcale nie jest takie dobre to cichy zabójca. Wtedy go totalnie zlekceważyłam, ale ostatnio coraz częściej docierają do mnie wiadomości a to o promieniujących masztach, telefonach komórkowych, a to o sile nadajników, itp. W artykule http://www.obud.pl/art,12949,elektrosmog_istnieje_czy_nie,d_instalacje dobrze wyjaśniono jak promieniowanie wpływa na nasze zdrowie.
Gość: Sadeep
14-12-2015 godzina 02:28:07
That inhsigt\'s just what I\'ve been looking for. Thanks! http://vxqyfbwo.com [url=http://jkfzxaqtb.com]jkfzxaqtb[/url] [link=http://dhqevewlhit.com]dhqevewlhit[/link]
Gość: Hermien
12-12-2015 godzina 07:40:34
In awe of that anwser! Really cool!
Gość: Efebdevout
12-10-2015 godzina 04:09:06
Well I guess I don\'t have to spend the weekend figruing this one out! http://sfhnhyhgxzy.com [url=http://tddpbqlpgt.com]tddpbqlpgt[/url] [link=http://swnhiiu.com]swnhiiu[/link]
Gość: Franco
12-04-2015 godzina 01:58:56
Witam! Dropbox to fajna rzecz dla amatorow, ktzroy robia zdjecia od czasu do czasu. Oczywiscie mysle, ze polprofesjonalisci czy tez zawodowcy takze cos przesla na ten wirtualny dysk ale raczej na krotki czas. Sa serwisy platne, uzywajace jakis system zabezpieczen i tam raczej osoby zarabiajace na fotografi robia swoj upload.Przy krotkiej kalkulacji wyraznie widac, ze 2GB to jest po prostu za malo. Nawet jezeli zdjecia sa robione w JPG to i tak pojedyncze sesje maja po kilka set zdjec a to juz zaczyna wazyc . Mozna dokupic przestrzec dyskowa: 20dolarow/m-c za 100GB wciaz nie za wiele. 500GB i juz mamy 100 dolarow Podsumowujac, jednak fotki z wakacji na Dropboxie mozna trzymac i wygodnie dzielic sie z rodzina i przyjaciolmi
Gość: Sirah
12-03-2015 godzina 23:04:21
Odp. do sawanna:Hej, w takim razie będę musiała stzrwoyć nowy poradnik i pewne rzeczy opisać bardziej szczegf3łowo Odpowiadając na Twoje pytania: Mam jednak kilka pytań.Już we wstępie piszesz, że muszę wiedzieć, jak zmienić:rozmiar i jakość zdjęć ( to wiem, choć nie zmieniam, fotografuję w najlepszej jakości w największym rozmiarze na jaki mi pozwala aparat, potem zmniejszam na komputerze w trakcie obrf3bki jeśli jest taka potrzeba) To bardzo dobrze, że fotografujesz w największym rozmiarze i w najlepszej jakości. ustawienia dotyczące przetwarzania obrazu ( rozumiem, ale nie wiem, czy dobrze, że to chodzi o RAW i JPEG, o innym przetwarzaniu obrazu przez aparat nic nie wiem) RAW i JPG to po prostu inny format zapisu zdjęć. Przetwarzanie obrazu odnosi się do JPG. Możesz je zmieniać w zależności od tego co fotografujesz. Np. na standardowe, żywe, neutralne itp. Więcej na ten temat znajdziesz w instrukcji swojego aparatu. ustawienia przestrzeni barwnej ( tu zupełnie nie wiem o co chodzi i nie znalazłam odpowiedzi w dalszej treści kursu, proszę o kilka informacji na ten temat) Możesz wybrać przestrzeń barwną albo Adobe RGB lub sRGB.Osobiście mam ustawioną przestrzeń barwną na Adobe RGB ponieważ swoim zasięgiem obejmuje większy zakres barw niż sRGB. A o pomiarze punktowym być może popełnię jakiś artykuł Na koniec jedna mała uwaga, ktf3rą usłyszałam od pewnego zawodowego fotografa i ktf3ra jakoś szczegf3lnie mnie osobiście zapadła w pamięć. Powiedział, że każdym nawet najprostszym, najtańszym aparatem można zrobić świetne zdjęcie, że zdjęcie robi się głową nie sprzętem. Że oczywiście trzeba znać ograniczenia swojego aparatu, ale znając je można sięgać szczytf3w fotografii nawet przy pomocy zabytkowego prościutkiego Druha. To stwierdzenie fantastycznie uspokoiło moje emocje podczas oglądania reklam wprowadzanego na rynek nowego sprzętu fotograficznego ))), czego wszystkim życzę. Jest to moim zdaniem i prawda i nie prawda Dlaczego?Ponieważ oczywiście dobry sprzęt nie zastąpi naszego myślenia i kreatywności. Ani też braku wiedzy. Nie wymyślono też aparatu, ktf3ry sam kadruje zdjęcia Ale z drugiej strony sprzęt może być pewnym ograniczeniem dla nas jeśli na przykład nie mamy odpowiednich obiektywf3w i innych akcesorif3w (jak na przykład lamp czy filtrf3w). Lub jeśli aparat nie pozwala nam na zastosowanie określonej techniki fotografowania. Wtedy sprzęt będzie nas ograniczał. Ale oczywiście nie można też dać się zwariować i czyhać na kolejne modele aparatf3w I wymieniać je na nowe tylko dlatego, że jak nowe to będzie lepsze. Jeśli miałabym wybierać: fotograf z głową pełną pomysłf3w i z pasją czy fotograf z lepszym sprzętem to zdecydowanie wybrałabym pierwszego pozdrawiam
Gość: Łukasz
01-02-2015 godzina 16:19:42
W tej chwili siedzę w pokoju (w którym jest router), jestem w zasięgu telefonu bezprzewodowego, mam przy laptopie bezprzewodową myszkę i obok mnie leży jeszcze komórka (w trybie samolotowym, czyli można powiedzieć, że jest wolna od promieniowania). Dodam, że dla bezpieczeństwa wyłączam router na noc (przy łóżku mam max zasięg), mi tam to jakoś specjalnie nie przeszkadza. Pozdrawiam.
Gość: program.edu.pl
29-11-2014 godzina 16:43:24
Tak, są bardzo szkodliwe dla dziecka, na szczęście mamy kilka sposobów na poradzenie sobie z tym.

1. Zawsze na początku pracy przyszykuj sobie sok z 2-3 cytryn (limonki NIE nadają się do tego). Zawsze, przed wejściem na nową stronę internetową wysmaruj sobie dobrze brzuch, aby wytworzyć ochronną barierę wokół dziecka.
2. Fale z rutera swobodnie przenikają przez Twoje ciało i dopóki ciało i umysł niemowlaka nie jest jeszcze ukształtowany, to może on odbierać treść nieszyfrowanych połączeń http. Zadbaj więc, aby przeglądane strony były przystosowane treścią do ujemnego wieku dziecka, albo stosuj szyfrowanie https.
3. Stosuj oprogramowanie antywirusowe! Jeśli jakiś niechciany program wskoczy w sektor startowy dziecka, to pozbyć się go będziesz mógł tylko jeśli sprawisz sobie nową pociechę.
Gość: stary
10-05-2014 godzina 21:54:42
Ta sama roślina blisko nadajnika WiFi rośnie i rozwija się o wiele gorzej niż w dalszej odległości .Można samemu zrobić próbę z rzeżuchą tak jak uczennice , chyba z Danii. Rzeżucha chyba nie naczytała się bzdur. Ludzie to nie rośliny ale to też żywe organizmy.
Gość: Doody
01-02-2013 godzina 21:33:20
WiFi nie zdrowe, GSM niezdrowe, TV niezdrowe, radio niezdrowe, palenie niezdrowe, picie niezdrowe, życie w mieście niezdrowe, bo smog i na wsi też niezdrowe, bo kleszcza można złapać, siedzenie w domu niezdrowe, bo otyłość, a uprawianie sportu ogólnie może być zabójcze ... i jak tu żyć!? :)
Mnie na przykład boli głowa od czytania jakie to wszystko w około nas jest niezdrowe i uważam że takie gadanie/pisanie bez wyraźnych dowodów powinno być zakazane, bo powoduje nerwice i paranoje wśród społeczeństwa!!!
Wszystkie komentarze (68)