Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

Tani router od Cisco

Firma CIsco zaprezentowała router dla użytkowników domowych sieci oraz administratorów niewielkich połączeń komercyjnych, który doskonale sprawdza się również jako punkt dostępowy.

Urządzenie oznaczono numerem WRTU54G, a sam produkt jest w stanie przesyłać pakiety danych z maksymalną prędkością dochodzącą do 150 Mb/s. Działa on w oparciu o najpopularniejszy standard przesyłowy 802.11 n i na paśmie częstotliwości 2,4 Ghz. Produkt jest także kompatybilny wstecznie ze starszymi urządzeniami mobilnymi, które pracują w oparciu o standardy 802.11 w wersji b oraz g. Jedną z większych zalet urządzenia jest wydajna antena zewnętrzna z możliwością regulacji, która pozwala na przesyłanie sygnału bez zakłóceń oraz eliminuje białe plamy zasięgowe, nawet w przypadku większych pomieszczeń. W urządzeniu zamontowano dodatkowe 4 gniazda Ethernet, dzięki czemu istnieje możliwość podłączenia do sieci czterech jednostek stacjonarnych. Brakuje niestety dodatkowego gniazda USB na podłączenie modemu 3G lub dysku zewnętrznego. Niejako mankament ten rekompensuje zastosowanie w urządzeniu wydajnego firewalla oraz zaimplementowanie technologii WPS, dzięki czemu urządzenia mobilne są wyszukiwane i przypisywane do sieci w ciągu kilku sekund.

Wspomnieć nalezy również o dodatkowym zabezpieczeniu użytkowników dzieki zastosowaniu protokołów autoryzacyjnych WPA i WPA 2 którymi można zabezpieczyć stworzone połączenie. Również sama konfiguracja nie stwarza większych problemów i można ją przeprowadzić w całości z poziomu przeglądarki, ustawiając między innymi takie opcje jak filtrowanie adresów IP, czy tworzenie logów w sieci LAN. Urządzenie posiada dwuletnią gwarancję producencką, a jego cena na polskim rynku to około 80 złotych.

Ostatnie komentarze na forum