Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

Routery WiFi jednak szkodliwe?

Szkodliwość routerów WiFi

WiFi w domach jest coraz bardziej popularne. Coraz cześciej użytkownicy szukaja informacji na temat szkodliwości promieniowania magnetycznego, które generują nadajniki WiFi. Kilka duńskich uczennic przerowadziły eksperyment, który ma udowadniać, że sieci bezprzewodowe maja wpływ na nasze zdrowie.

Pięć uczennic dziewiątej klasy zauważyło, że gdy zasną z telefonem komórkowym przy uchu, na drugi dzień w szkole trudniej jest im się skoncentrować. Postanowiły zrobić eksperyment. Posadziły w sześciu tackach rzeżuchę, umieściły je w osobnych pomieszczeniach, bez promieniowania. Drugie sześć tacek, również z rzeżucha postawiły w pokoju z routerami. Routery tak jak telefony komórkowe również emitują promieniowanie magnetyczne.

Po dwunastu dniach okazało się, że rośliny z pomieszczenia z routerami nie urosły prawie wcale, i wiele z nich bylo martwych. Natomiast rośliny z pomieszczenia bez promieniowania wyrosły bardzo dobrze. Efekt widać na zdjęciu.

 

Szkodliwość routerów WiFi
Źródło: mnn.com

 

 

Próba dziewcząt wzbudziła zainteresowanie naukowców ze szwedzkiego instytutu. Naukowcy chcą powtórzyć badanie w profesjonalnym laboratorium.

Źródło: Mnn.com

Podobne publikacje

Ostatnie komentarze na forum

Gość: TakaSprawa
21-09-2013 godzina 16:17:54
Chyba wykonam podobny eksperyment w domu
Gość: Obiektywny
09-04-2013 godzina 11:36:07
Ciekawy eksperyment, tylko ciekawe ile w tym prawdy. Promieniowanie elektromagnetyczne generuje wszystko w okół nas i jakoś nie uschliśmy:)
Wszystkie komentarze (2)