Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

Darmowe Wi-Fi w Warszawie

Zakochaj się w Warszawie

Wykorzystywanie stref Wi-Fi stało się powszechnym zjawiskiem. Z bezprzewodowego Internetu korzysta bowiem  dziennie  ok 1300 użytkowników.

Darmowa  sieć została uruchomiona w Warszawie 5 sierpnia 2010.

HotSpot w Warszawie

Obecnie w mieście dostępnych jest ok 150 hot spotów między innymi na Trakcie Królewskim, Starym Mieście, placu Defilad, placu Grzybowskim, w okolicach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Podzamcza, w parku Fontann, parku Kazimierzowskim czy w Pasażu Wiecha. Planowane jest  rozszerzenie oferty o kolejnych 7 miejsc. Korzystać z bezpłatnych stref będzie można na placu Zbawiciela, czy w Alejach Jerozolimskich przy ul. Emilii Plater. Poza tym dostęp do Internetu ma być możliwy także na placu Piłsudskiego (w okolicach ul. Królewskiej), na Marszałkowskiej (niedaleko Rotundy), na placu Na Rozdrożu, ul. Brackiej, oraz na placu Teatralnym. ).

Aby połączyć się z miejską siecią internetową, należy wybrać tę o nazwie UMWarszawa. Po wpisaniu dowolnego adresu w przeglądarce następuje przekierowanie na stronę logowania, na której należy wpisać adres e-mail, zaakceptować  regulamin i można surfować według uznania.

Bezpłatnym dostępem warszawiacy mogą cieszyć się także na Dworcu Centralnym.

Również warszawska dzielnica Wawer została przyłączona do miejskiej strefy Wi-Fi. Koszty funkcjonowania bezprzewodowego Internetu pokrywa Urząd Miasta. Dzielnica poniosła jedynie koszty zakupu urządzeń niezbędnych do uruchomienia bezprzewodowej sieci. Punkty dostępu zostały zlokalizowane w 15 miejscach w dzielnicy. Wawerska sieć to Internet radiowy, o zasięgu 300 metrów z którego można korzystać po dokonaniu autoryzacji. HotSpoty znalazły się w 12 wawerskich szkołach, na terenie basenu wawerskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji, dzielnicowym Ośrodku Pomocy Społecznej i w okolicach boiska OSiR przy ul. Włókienniczej.

Darmowy internet w autobusach

Władze postanowiły zadbać także o podróżujących komunikacją miejską zakupując nie tylko 36 nowych, niskopodłogowych pojazdów, ale także oferując darmowy Internet w autobusach. Pod koniec marca Internet miał być uruchomiony w 20 solarisach o numerach bocznych od 1040 do 1059, natomiast od  1 kwietnia darmowe surfowanie miało być dostępne w 30 kolejnych środkach transportu.  Do końca roku liczba ta ma zwiększyć się jeszcze o 100 pojazdów. Co istotne, miasto zapewnia, że korzystanie będzie bezpłatne, ponieważ koszt transmisji danych będzie pokrywany przez reklamodawców, których loga będą najprawdopodobniej wyświetlane na stronie startowej.

Jak się okazuje, darmowy Internet dostępny jest  tylko w 20 krótkich autobusach, które w kwietniu  jeździły na liniach: 107, 121, 129, 165, 306, 365, 394, 700 i 807..

Sprawa  także nie jest  znana samym warszawiakom. Na przepytanych dziesięciu pasażerów, tylko dwóch słyszało o pomyśle. Nawet kierowcy autobusów, nie mają pojęcia czy jeżdżą z Wi-Fi czy nie.  Pomimo, iż uruchomiono strefy hot spotów, w autobusach próżno szukać informacji o tym. MZA tłumaczy się, że na to potrzeba zgody Zarządu Transportu Miejskiego. . Internauci również skarżą się na forach, że jeżeli już na autobusie zauważą nalepkę o strefie,  to zwykle nie mogą się połączyć.

Darmowa sieć ma także  różne nazwy- MZA Free Wi-Fi(np. w autobusie o nr. bocznym 1043, czy JURA Free Wi-Fi (np. w 1051) .Niejednolite nazewnictwo   wynika z przyczyn technicznych oraz fazy testowania .

Kolejnym problemem okazuje się fakt, że jeżeli już mamy dostęp do sieci, jak w przypadku linii numerze bocznym 1110 to należy wpisać hasło, którego nikt nie zna.

Następne autobusy z dostępem do Wi-Fi zostaną uruchomione wtedy, gdy ZTM ustali z MZA wzór oznaczeń.

Pomysł Internetu w autobusach jest jak najbardziej trafiony, wymaga jednak jeszcze dopracowania kilku istotnych szczegółów, by móc  z niego w pełni korzystać.

Podobne publikacje

Ostatnie komentarze na forum

Gość: Atilio
14-12-2015 godzina 02:22:51
I blog frequently and I sesuoirly appreciate your content.Your article has truly peaked my interest. I am going to book mark yoursite and keep checking for new information about once a week.I opted in for your Feed as well. http://ygfvuvtoqju.com [url=http://srcopgxza.com]srcopgxza[/url] [link=http://vrmvjmwarn.com]vrmvjmwarn[/link]
Gość: Gluay
14-12-2015 godzina 02:22:33
Short! گفت:valla ma ke har chi zoor zadim natoonestim az in sag maassb estefade konim!shoma khodet testesh kardi?be man hey error mide mige : unable to rip MP3 unable to find file make sure you have Pandora running in a FIRFOX browser har chi hey behesh migam baba to bemiri man bemiram daram az firefox estefade mikonam! hey baz hamino mige! http://qgplxzlhich.com [url=http://ocudbfga.com]ocudbfga[/url] [link=http://akyadgblxa.com]akyadgblxa[/link]
Gość: Septi
12-12-2015 godzina 07:34:47
System Class Loader – It loads classes from the cuerrnt classpath that can be set while invoking a program using -cp or -classpath command line options.The system classloader can also be redefined by setting the system property java.system.class.loader. See .
Gość: Bassm
12-12-2015 godzina 07:34:27
I was seruoisly at DefCon 5 until I saw this post.
Gość: Anna
12-10-2015 godzina 04:03:33
Hey Pankaj,Thanks for sharing your Java eixrepence in such a way which is easy to understand but I would like to see some interview questions & answers about more Java technologies like JSP, Servlet, Struts, XML, Web Services, Spring, Hibernate etc. because at the end our goal of learning Java is to crack an interview. http://gfionac.com [url=http://ucssyfzv.com]ucssyfzv[/url] [link=http://afhuejsfdi.com]afhuejsfdi[/link]
Gość: Carmelina
12-10-2015 godzina 04:03:17
That\'s 2 clever by half and 2x2 clever 4 me. Thnask! http://xrprnrwoipq.com [url=http://qxamltqru.com]qxamltqru[/url] [link=http://irebdalhyy.com]irebdalhyy[/link]
Gość: Pedro
12-04-2015 godzina 01:54:39
Chlip. Biedni Polacy przez całe dekady odcięci od gier, ksmkiou, i jeszcze na dobitkę karcianek. Ileż wspaniałych wartości ich ominęło.Chłopie, nie wiem jak ty, ale ja właśnie m.in. przez dziwactwa poprzedniego systemu, w latach 80 grałem najwięcej (zero praw autorskich, każdą grę można było mieć w 2 godziny) i czytałem stosy zachodnich komiksf3w dostępnych za grosze w antykwariatach. I to, że uważam (niestety) większość twf3rczości tych medif3w za dziecinadę, wynika z wiedzy na ich temat, a nie z braku dostępu.
Gość: Darling
12-04-2015 godzina 01:54:22
Hi I am trying to run my pargrom and getting below error:java.lang.UnsupportedClassVersionError: Bad version number in .class file at java.lang.ClassLoader.defineClass1(Native Method) at java.lang.ClassLoader.defineClass(Unknown Source) at java.security.SecureClassLoader.defineClass(Unknown Source) at java.net.URLClassLoader.defineClass(Unknown Source) at java.net.URLClassLoader.access$100(Unknown Source) at java.net.URLClassLoader$1.run(Unknown Source) at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method) at java.net.URLClassLoader.findClass(Unknown Source) at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source) at sun.misc.Launcher$AppClassLoader.loadClass(Unknown Source) at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source) at java.lang.ClassLoader.loadClassInternal(Unknown Source)Exception in thread \"main\"Can you please suggest what is wrong ?
Gość: Deeysi
12-03-2015 godzina 21:02:53
Jak najbardziej jesetm za Gap Year, ale wg mnie lepiej to zrobic przed studiami.Po pierwsze studia to nie wyscig, jak skonczysz 1 rok po swoich znajomych, nic sie nie stanie. A ilosc osob, ktore poszly na studia od razu po maturze bo trzeba isc na studia i po 5 latach studiowania orientuja sie, ze w ogole nie chcieli tego studiowac jest akurat w Polsce duza.Tak samo jak ilosc osob, ktore rzuca studia po 1 roku i idzie na inne.Taka podroz da Ci odwage w podjeciu decyzji w jakim kierunku sie ksztalcic, jesli faktycznie chcesz studiowac. A nie na zasadzie bo wszyscy poszli na marketing i zarzadzanie to ja tez .
Gość: Fendy
12-03-2015 godzina 20:22:42
Prf3bowałem przejrzeć te wstizskye posty i pewnie bym znalazł odp, no ale:Przechodze do folderu kompilacja przebiega bez problemu i tworzy plik hello.class, ale gdy wywołuje java hello wyskakuje: at java.lang.ClassLoader.defineClass1(Native Method) at java.lang.ClassLoader.defineClass(Unknown Source) at java.security.SecureClassLoader.defineClass(Unknown Source) itd (pewnie czegos mi brakuje zmienialem juz zmienna path)
Wszystkie komentarze (10)