Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
13

Karty sieciowe

Bezprzewodowe karty sieciowe są to urządzenia, które pozwalają stacji roboczych łączyć się z sieciami bezprzewodowymi standardu 802.11. Karta sieciowa (ang. NIC - Network Interface Card) służy do przekształcania pakietów danych w sygnały, które są przesyłane w sieci komputerowej. Każda karta NIC posiada własny, unikatowy w skali światowej adres fizyczny, znany jako adres MAC, przyporządkowany w momencie jej produkcji przez producenta, zazwyczaj umieszczony na stałe w jej pamięci ROM.

Zobacz więcej
Gość: Marcin
14-01-2009 godzina 12:40:26
Czy wystarczą dwie karty bezprzewodowe o złączu usb by podłączyć 2pc stacjonarne w bezprzewodową sieć?
Adrian Jabłoński
Adrian Jabłoński
Postów: 60
14-01-2009 godzina 15:06:07
Tak wystarczy.
Gość: Marcin
14-01-2009 godzina 19:36:43
Dziękuję za informacje.
Gość: Aleksander
18-05-2009 godzina 22:58:38
Karta bezprzewodowa ISA ? czy to aby na pewno jakiś Wireless Lan ? bo nie wydaje mi się. To wygląda na zwykłą kartę używająca kabel koncentryczny.
Gość: Kuba
25-09-2015 godzina 13:24:55
na pewno
Gość: Jefferson
12-03-2015 godzina 20:12:12
+1Stacja to zdecydowanie dobry natybek, jeżeli już masz Transformera, ale kupowanie tabletu tylko po to by używać go ze stacją jako zamiennik laptopa mija się z celem.Tablet wciąż oferuje mniejszą produktywność niż laptop, choć w niektf3rych zadaniach jest go w stanie wyręczyć. Na przykład możesz zapomnieć o obrf3bce plikf3w graficznych na tablecie, ale do szybkiego odpowiadania na pocztę nada się znakomicie.
Gość: Renata
12-04-2015 godzina 01:54:18
0 Asus potrzebuje prądu o natężeniu 2A, pocdazs gdy większość popularnych na rynku adapterf3w jest w stanie dostarczyć maksymalnie 1A. Urządzenie nie ładuje się też pocdazs podłączenia do portu USB komputera. Amperaż tu nic do tego nie ma, znaczenie ma tu napięcie, asus ten ładuje się napięciem 15V 1,2 A a praktycznie wszystkie ładowarki USB dają 5V 1-2 A(jak i porty w komie mają 5V i tylko 0,5A). Wiem z autopsji przy poszukiwaniu samochodowej ładowarki do niego.
Gość: Dessyah
12-10-2015 godzina 04:02:55
+1Stacja to zdecydowanie dobry naetybk, jeżeli już masz Transformera, ale kupowanie tabletu tylko po to by używać go ze stacją jako zamiennik laptopa mija się z celem.Tablet wciąż oferuje mniejszą produktywność niż laptop, choć w niektf3rych zadaniach jest go w stanie wyręczyć. Na przykład możesz zapomnieć o obrf3bce plikf3w graficznych na tablecie, ale do szybkiego odpowiadania na pocztę nada się znakomicie. http://lpjncecfp.com [url=http://ppxordeue.com]ppxordeue[/url] [link=http://btmdrvz.com]btmdrvz[/link]
Gość: Marva
12-12-2015 godzina 07:34:23
0No to i ja dorzucę parę swicoh groszy. Recka fajna, a że napisana inaczej to i dobrze. Podobało mi się, że nie wyklepałeś, drogi Autorze na początku parametrf3w technicznych, tylko przytaczałeś je w omawianych rozdziałach, nie było nudno, ewentualnie można je dać w podsumowaniu na końcu, żeby np. ułatwić ich zestawienie z innymi produktami. Jednym słowem dzięki i proszę jeszcze.Co do tabletu, a w zasadzie wszelakich tabletf3w. Producenci, ci markowi i nie markowi, idą w zaparte jak przysłowiowe barany i z adekwatnym uporem starają się nie dostrzegać podstawowej użytkowej części tabletu. A jest nią EKRAN, dlaczego do jasnej cholery nie chcą zrozumieć, że to jedyny sposf3b interakcji, czemu nie zaczną stosować rozdzielczości w 10 FullHD, a w 7 HD? (zrozumiał to ASUS w NEXUS 7 i Transformer Pad Infinity), Dodać tu można by kilku innych, reszta producentf3w i produktf3w idzie w zaparte, co z nimi? A potem zdziwienie, że jApko rządzi. Patrząc na inne parametry, jApka i Androidowych Tabletf3w, nie jest źle. Może jakiś Apel społeczny do ślepcf3w? ma ktoś jakiś pomysł?
Gość: Rayssa
14-12-2015 godzina 02:22:27
0Drogi autorze reejznce czytalo sie OK.Jak zwykle mam pare uwag ktore mam nadzieje beda konstruktywne:- dane techniczne mozna bylo umiescic tuz pod opisem zestawu, tak wczesniej opisywales produkt, ekran a potem np pojawiaja sie jego wymiary oraz po drugi raz rodzielczosc.- wydajnosc i gry ciut malo nie jestem graczem, ale mysle ze dodanie 2 zdan nt gier ktore sprawdzalas podczas testow moze byc przydatne np. Gry z Tegra Zone takie jak X, Y, Z a takze inne gry dotepne w google play: A,B,C. Benchmarki wszelakiego rodzaju uzywa sie jako odniesienia tutaj same suche winiki bez tabelarycznego nawet porownania z paroma tabletami nic mi nie mowia. Jesli ktos sugeruje sie benchmarkami bedzie sam musial szukac wynikow innych urzadzen do ktorych bedzie chcial porownac testowanego przez ciebie Acera.Co do samego tabletu no jak spojrzalem na przod to nasuwa mi sie skojarzenie z ipadem samo urzadzenie cenowo nie wypada rewelacyjnie, plusem jest dlugi czas pracy na baterii przy stosunkowo niewielkiej pojemnosci (co slusznie zauwazyles).Pozdro http://iewumewhj.com [url=http://gucubipm.com]gucubipm[/url] [link=http://hfkpowmfsw.com]hfkpowmfsw[/link]