Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

The Dude

The Dude to rozbudowane narzędzie pozwalające na przeprowadzenie kompleksowego monitoringu środowiska sieciowego oraz wszystkich jego komponentów.

The Dude

Administratorzy sieciowi niejednokrotnie potrzebują kompleksowego wsparcia przy zarządzaniu środowiskiem sieciowym. Dzieje się tak głównie z uwagi na fakt, iż konieczne jest odpowiednie przeanalizowanie znacznej ilości często niepowiązanych ze sobą komponentów, które wpływają na wydajność sieci i jej właściwe działanie. Z myślą o zaawansowanych użytkownikach sieci i ich zapotrzebowaniu na sprawne oraz profesjonalne zarządzanie siecią powstała aplikacja o nazwie The Dude.

Opis programu

Aplikacja, z uwagi na wzrastającą popularność wśród użytkowników jest stale rozwijana i przechodzi niejednokrotnie drastyczne zmiany, jeżeli chodzi o dostępne funkcjonalności oraz szatę graficzną. Obecnie dostępna jest wersja opatrzona numerkiem 3.6 i oferuje ona możliwość przeskanowania oraz dogłębnej analizy komponentów sieci, wraz z zapisaniem na dysku rezultatów przeprowadzonych działań. The Dude potrafi między innymi przeskanować wszystkie urządzenia dostępne w określonej przez użytkownika podsieci, podając szereg przydatnych informacji, takich jak adres IP, adres MAC karty sieciowej czy zainstalowany na jednostce system operacyjny. Pozwala to na łatwą identyfikację wszystkich użytkowników podłączonych w danym momencie do sieci i rozpoznanie, czy nie korzysta z niej niepowołana osoba trzecia.

Interesującą funkcjonalnością aplikacji jest możliwość przedstawienia mapy użytkowanego połączenia w formie graficznej, z zaznaczeniem wszelkich komponentów sieciowych wchodzących w jego skład. Pozwala to na łatwą orientację administratora w dostępnych zasobach oraz – w przypadku mniejszych sieci – na zidentyfikowanie problemów z wykrywaniem poszczególnych jednostek roboczych. W takim przypadku możliwe jest podjęcie ukierunkowanych działań zaradczych, jako że źródło problemu zostaje jasno określone.

Aplikacja działa także jako monitor sieciowy czasu rzeczywistego, śledząc zdefiniowane przez użytkownika procesy zachodzące podczas pracy, analizując je pod kątem bezpieczeństwa i wydajności oraz alarmując, gdy któreś z działań wykonywane jest nieprawidłowo. Pozwala to na szybką ingerencję w infrastrukturę sieci oraz rozpoznanie ewentualnych problemów z działaniem połączenia, bez konieczności natychmiastowego korzystania z porady specjalisty. Niezwykle przydatną funkcją jest także możliwość zapisywania wyników monitoringu w określonych przedziałach czasowych, co pozwala na stworzenie swoistej bazy danych, umożliwiającej prowadzenie zestawień wydajności oraz efektywności sieci w dłuższych okresach czasu.

Kwestia raportowania problemów, którą wykorzystano w aplikacji The Dude również zasługuje na pochwałę, jako że administrator spersonalizować może informacje jakie chce otrzymywać oraz sposób, w jaki mają one być dostarczane. W przypadku pierwszej z wymienionych opcji przydatny okazuje się filtr, który pozwala na określenie, czy użytkownik otrzymywać chce wszelkie powiadomienia o działaniu procesów, jedynie istotne wiadomości, lub ostrzeżenia o niewłaściwym działaniu komponentów połączenia. Sposób raportowania można również spersonalizować, poprzez wyszczególnienie, czy aplikacja wyświetlać ma komunikat na ekranie komputera, czy też wysyłać będzie administratorowi wiadomość e-mail z dokładnym określeniem występującego problemu.

Podsumowanie

Aplikacja The Dude to darmowe i rozbudowane narzędzie, które może okazać się aplikacją całkowicie wystarczającą do zastosowania w niewielkich sieciach domowych czy firmowych. Program byłby zapewne jednym z najlepszych w swojej niszy, jednak w tym miejscu konieczne jest podkreślenie jednego z istotnych problemów, z jakim boryka się obecna wersja. Użytkownicy wielokrotnie zgłaszali bowiem niemożność odinstalowania aplikacji za pomocą tradycyjnych narzędzi oferowanych przez Microsoft, a jedynym sposobem okazuje się wykorzystanie profesjonalnych – i niejednokrotnie płatnych – programów deinstalacyjnych. Według zapowiedzi producentów, problem ten ma zostać zlikwidowany przez najnowszą łatkę programową.  Gdy przymkniemy oko na powyższy mankament, aplikacja spełnia swoje zadania doskonale, oferując monitorowanie procesów w czasie rzeczywistym, skanowanie komponentów połączenia oraz raportowanie o problemach sieciowych bezpośrednio lub przy wykorzystaniu wiadomości e-mail. Pozwala to na sprawowanie pełnej kontroli nad najistotniejszymi komponentami sieci i szybkie podjęcie kroków w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów. Program pobrać można ze strony producenta pod adresem: www.the-dude.com ,jak również z naszego serwisu. Plik instalacyjny znajduje się na dole, pod artykułem.

Pliki do pobrania

The Dude 0.37 MB Pobierz

Ostatnie komentarze na forum

Użytkownik
Domelo77
Postów: 1
16-02-2016 godzina 14:46:45
a w chuj nic tu nie można pobrać, wyskakuje jakieś gówno i jak wpisuję swój login i hasło nic nie daje. W pizdu z tą śmieciową stroną
Gość: Ahmad
14-12-2015 godzina 02:35:49
You are not google. But you are atirnmsdiator at forums.digitalpoint.com You may not be able to help him with adwords, but perhaps you can help me getting my user account in the forum activated ?!Thanks. http://chkdax.com [url=http://pxzobvpztis.com]pxzobvpztis[/url] [link=http://aizeyny.com]aizeyny[/link]
Gość: Diogo
12-12-2015 godzina 07:48:25
He really went down hard on his head then all those btoltes came falling off of the shelf and we\'re landing on his face. It would hurt to have a full bottle of booze fall three feet and land on your face! Crazy Saying he missed his calling is an understatement he should have been a stunt man.
Gość: Rajesh
12-10-2015 godzina 04:16:39
What I don\'t get is where he was when the ladder kkecid out from under him like the ladder kicks out, and then 2 seconds later he\'s falling from the sky on the left. hahahahahaI don\'t care how many times I watch this, I don\'t think I can ever not laugh out loud. http://loxzcm.com [url=http://jmxxakuvtn.com]jmxxakuvtn[/url] [link=http://vhrboicnivi.com]vhrboicnivi[/link]
Gość: Dylan
12-09-2015 godzina 20:23:56
That is one of the funniest thigns I\'ve seen in a while. Thanks for sharing that, looks like he\'ll be on Santa\'s bad list for about five to ten! HAPPY HOLIDAYS TO ALL! I hope everyone\'s hearts are a little warmer during this cold time of year! PEACE & LOVE. (p.s.-Raiders should have won )
Gość: Sergio
12-04-2015 godzina 00:36:14
This was the first video in awhile that made me aclautly laugh out loud multiple times. I can\'t believe that this guy can even remember to breathe after being this dumb
Wszystkie komentarze (6)