Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

WiPeer

WiPeer jest nietypową aplikacją pozwalającą użytkownikom na prowadzenie rozmów, prowadzenie wspólnych rozgrywek sieciowych oraz przesyłanie plików w sieci LAN, nawet bez dostępu do zasobów sieciowych.

WiPeer

Mimo, że w obecnych czasach podłączenie do sieci działającej w standardzie Wi-Fi jest niezwykle proste, wielu użytkowników rozwiązanie takie nie satysfakcjonuje. Przeglądając fora internetowe oraz portale społecznościowe daje się zauważyć rosnące zapotrzebowanie na aplikacje typu all-in-one, pozwalające na natychmiastowe rozpoczęcie szeroko zakrojonych działań pomiędzy użytkownikami połączenia, bez konieczności instalowania wielu dodatkowych wtyczek do przeglądarki lub aplikacji pomocniczych. Naprzeciw takim wymaganiom wychodzi niewielka nazwa o nazwie WiPeer.

Opis programu

Aplikacja ta jest rozbudowanym narzędziem umożliwiającym użytkownikom pełną komunikację oraz interakcję w środowisku sieciowym. Zawiera ona wszelkie najpotrzebniejsze komponenty, umożliwiające pełną gamę działań pomiędzy poszczególnymi jednostkami roboczymi. Dosyć powiedzieć, iż WiPeer pozwala na bezpośrednie dzielenie plików pomiędzy komputerami, zapewniając przesył pakietów danych z maksymalną prędkością gwarantowaną przez zastosowane łącze. Pozwala to na szybkie i bezproblemowe pobieranie danych, które już znajdują się na komputerze drugiego użytkownika. Co więcej, metoda taka jest w pełni bezpieczna, jako że połączenie odbywa się jedynie pomiędzy osobami wykorzystującymi jedno połączenie, nie ma więc możliwości wykradzenia lub przechwycenia transmitowanych informacji.

Niezwykle przydatną funkcją okazuje się także czat, który doskonale zastępuje często niepraktyczne komunikatory sieciowe. Rozwiązanie takie doskonale sprawdza się w przypadku większych sieci domowych lub firmowych, gdzie istotna jest stała komunikacja pomiędzy poszczególnymi użytkownikami. Producenci udostępnili także opcję powiadamiania dźwiękiem o przychodzącej wiadomości, dzięki czemu nie jest konieczne stałe obserwowanie okna aplikacji. Można ją zminimalizować i wykorzystywać w tle, na przykład podczas pracy czy rozrywki.

Wielu użytkownikom zapewne przypadnie do gustu prostota interfejsu oraz samego dołączania nowych jednostek roboczych do sieci. Jedynym wymaganiem warunkującym uzyskanie dostępu do zasobów sieciowych jest podanie unikalnej nazwy użytkownika, pod którą będziemy identyfikowani i dostępni dla innych użytkowników sieci. W aplikacji zaimplementowano także wieloosobowe nieskomplikowane gry, które pozwalają na sprawdzenie umiejętności znajomych czy współpracowników podczas przerwy na kawę. Pośród modułów czysto rozrywkowych znaleźć można między innymi warcaby, szachy, czy gry karciane. Co niezwykle istotne – aby rozpocząć rozmowę z innym użytkownikiem lub dołączyć do gry nie jest wymagane podłączenie do Internetu. Aplikacji używać można także w przypadku sieci domowych, które połączone są ze sobą za pomocą tradycyjnych kabli na zasadzie sieci LAN.

Z myślą o bezpieczeństwie osób korzystających z aplikacji zastosowano także dodatkowe mechanizmy ochrony informacji wymienianych pomiędzy użytkownikami. Jednym z nich jest możliwość oznaczenia pokoju czata jako prywatny lub ogólnodostępny. Podobnie ma się kwestia ze współdzieleniem danych, które mogą być dostępne jedynie dla wybranych osób, które podadzą ustalone przez osobę udostępniającą pliki hasło autoryzacyjne. Ukłonem w stronę fanów serwisów społecznościowych jest także możliwość stworzenia własnego awatara, czyli spersonalizowanego profilu, który zawierać będzie takie informacje jak imię i nazwisko, płeć, wiek, czy pochodzenie. Pozwoli to na łatwiejszą identyfikację poszczególnych użytkowników i może stać się nieocenioną zaletą w przypadku rozległych sieci firmowych.

Podsumowanie

Aplikacja WiPeer to doskonałe narzędzie łączące w sobie najistotniejsze funkcje, jakich potrzebować może użytkownik po podłączeniu do sieci. Po jednorazowym podaniu nazwy identyfikacyjnej możliwe jest współdzielenie plików, przeprowadzanie konwersacji czy wspólna rozgrywka. Dodatkowo, aplikacja dostępna jest całkowicie za darmo w wersji Freeware i wykorzystywana może być na nieograniczonej liczbie jednostek roboczych do zastosowań niekomercyjnych. Istotną zaletą są także ustawienia prywatności przy przesyłaniu danych oraz komunikowaniu się z innymi użytkownikami sieci. Pozwala to na zapewnienie poufności przy przesyłaniu ściśle prywatnych danych, bez obawy, iż pliki zostaną przechwycone przez osoby niepowołane. Pochwalić należy także niewielkie zużycie zasobów sieciowych i kompatybilność z niemal wszystkimi systemami operacyjnymi stworzonymi przez firmę Microsoft. Aplikację pobrać można ze strony producenta pod adresem : www.wipeer.com, lub z naszego serwisu. Plik instalacyjny znajduje się pod artykułem.

 

Pliki do pobrania

WiPeer 0.37 MB Pobierz

Ostatnie komentarze na forum