Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

NetSetMan

NetSetMan do kompleksowa aplikacja pozwalająca na skonfigurowanie najistotniejszych opcji stworzonego połączenia sieciowego oraz personalizację profili poszczególnych użytkowników.

 

NetSetMan

Jak wiadomo, system operacyjny Windows oferuje użytkownikom znaczne możliwości konfiguracji jeżeli chodzi o ustanowienie połączenia internetowego oraz późniejsze odpowiednie nim zarządzanie. Administratorzy i specjaliści od kwestii sieciowych zauważyli jednak, że platformie Microsoftu brakuje pewnych istotnych funkcjonalności. Na rozwiązaniem tego problemu jest niewielki program opisywany w dzisiejszym artykule – NetSetMan.

Opis aplikacji

Program ten to niezwykle wydajny menadżer sieci bezprzewodowych, pozwalający na zebranie w jednym miejscu wszystkich najistotniejszych informacji dotyczących danego połączenia. Jedną z podstawowych funkcji aplikacji jest możliwość łatwego zarządzania sieciami bezprzewodowymi. Można je bowiem w prosty sposób tworzyć, usuwać, zmieniać ich nazwy oraz parametry w celu ułatwienia późniejszej identyfikacji. Z poziomu programu możemy także ustawić hasła autoryzacyjne, bez konieczności otwierania dodatkowych okien programu Windows. Co więcej, aplikacja pozwala na szybki podgląd adresów IP korzystających z utworzonego połączenia. Jest to niezwykle wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku większych sieci , z których korzystać mogą osoby niepowołane. W takim przypadku możliwe jest zablokowanie jednego lub większej liczby adresów poprzez wpisanie ich na czarną listę, dzięki czemu mamy pewność, iż nieproszeni goście nie uzyskają dostępu do zasobów sieciowych.  Co więcej, w przypadku sieci zorientowanych na świadczenie usług lub pracę biurową, możliwe jest dodatkowe utworzenie i konfiguracja poszczególnych grup roboczych, jak również zdefiniowanie domyślnej drukarki sieciowej dla jednej/wszystkich utworzonych grup.

Co ciekawe, aplikacja zdaje się zawierać w sobie wszelkie najistotniejsze opcje, wzbogacając je dodatkowo o możliwość pewnej ingerencji w sam system. Za pomocą NetSetMan możemy bowiem zmienić tryb wyświetlania, wykorzystywany obecnie wygaszacz ekranu, czy nawet poziom głośności podłączonego do jednostki roboczej sprzętu audio. Jest to istotna cecha, jako że dzięki programowi stworzyć możemy aż 8 różniących się od siebie ustawieniami profili programowych, do których dostęp uzyskać można za pomocą odpowiedniej ikony. Po kliknięciu jej oraz –opcjonalnie – wprowadzeniu hasła dostępowego, użytkownik uzyskuje dostęp do własnych ustawień, z wysoce spersonalizowaną konfiguracją samej jednostki oraz użytkowanych sieci. Pozwala to na lepsze zarządzanie połączeniami,  przy wykorzystaniu ustawień preferowanych. Dzięki temu zaoszczędzić można znaczną ilość czasu, która potrzebna byłaby na ponowną zmianę ustawień zastosowanych przez innego użytkownika przed przystąpieniem do pracy.

Producenci aplikacji zadbali również o możliwość jej wykorzystywania na różnych jednostkach roboczych oraz o zabezpieczenie danych użytkownika. Wszelkie wprowadzone ustawienia można bowiem następnie zapisać w pliku systemowym, a następnie zapisać na nośniku wymiennym, dzięki czemu nawet po utracie wszystkich danych na skutek awarii czy wymiany podzespołów komputera lub odinstalowania aplikacji, ustawienia można w łatwy sposób przywrócić dysponując wspomnianym powyżej plikiem.  Istotnym jest fakt, iż plik z ustawieniami zawiera dane wszelkich stworzonych profili, dzięki czemu po przekopiowaniu pliku systemowego do folderu z aplikacją, możliwe będzie korzystanie z niej przy zastosowaniu ściśle zdefiniowanych przez każdego użytkownika ustawień. A uwagę zasługuje także niezwykle czytelny i prosty w obsłudze interfejs, który znacznie ułatwia obcowanie z programem, zwłaszcza użytkownikom początkującym i średniozaawansowanym.

Aplikacja posiada licencję Freeware do użytku domowego, która posiada pewne ograniczenia odnośnie ilości możliwych do stworzenia profili oraz dostępności bardziej zaawansowanych opcji konfiguracyjnych. Możliwe jest również wykupienie licencji Pro na stronie producenta, która daje pełny dostęp do wszelkich funkcjonalności oferowanych przez aplikację, jak również umożliwia stworzenie nieograniczonej liczby kont użytkowników. Nadmienić jednak należy, że nawet w wersji podstawowej, aplikacja doskonale sprawdza się w przypadku małych i średnich sieci, łącząc w sobie wszelkie najistotniejsze możliwości programów konkurencyjnych. Zakup wersji płatnej zaleca się jedynie użytkownikom zaawansowanym, posiadającym własne, rozlegle sieci. W takim bowiem przypadku dodatkowe funkcjonalności programu okazać się mogą niemal niezbędne do właściwej obsługi zarówno samego połączenia jak i korzystających z niego użytkowników.

Podsumowanie

Aplikacja NetSetMan to niezwykle wydajne i użyteczne narzędzie z zaimplementowaną znaczną większością opcji potrzebnych do właściwego zarządzania sieciami bezprzewodowymi. Plusem programu jest również możliwość pełnej personalizacji ustawień poprzez przypisanie ich do profilu, co przekłada się na komfort pracy z oprogramowaniem. Największą zaletą programu jest zebranie wszelkich najistotniejszych ustawień w jednym miejscu, dzięki czemu użytkownik nie musi otwierać dziesiątek okien systemowych w celu właściwego dostosowania wartości każdej z opcji. Aplikacja dostępna jest w wersji angielskiej, jednak z uwagi na jej przejrzysty interfejs oraz pliki pomocy zamieszczone na stronie producenta, nawet użytkownicy niewładający biegle tym językiem nie powinni mieć większych problemów z właściwym użytkowaniem NetSetMan.  Program pobrać można ze strony producenta, pod adresem http://www.netsetman.com/ jak również z naszego portalu. Plik instalacyjny znajduje się pod artykułem.

Pliki do pobrania

NetSetMan 0.37 MB Pobierz

Ostatnie komentarze na forum

Gość: Lvy
14-12-2015 godzina 02:35:22
Superbly ilninimatulg data here, thanks! http://oifcvvelus.com [url=http://aoelhgdkc.com]aoelhgdkc[/url] [link=http://mygmvrvl.com]mygmvrvl[/link]
Gość: Sindy
12-12-2015 godzina 07:48:16
Didn\'t know the forum rules allowed such bralniilt posts.
Gość: Mizuki
12-10-2015 godzina 04:16:09
That\'s the pecreft insight in a thread like this. http://jmhihtknz.com [url=http://ljynuqxpl.com]ljynuqxpl[/url] [link=http://nprqin.com]nprqin[/link]
Gość: Hanen
12-09-2015 godzina 20:23:49
Good to see real expertise on display. Your contiibutron is most welcome.
Gość: Clint
12-04-2015 godzina 00:11:44
I apieacprte you taking to time to contribute That\'s very helpful.
Wszystkie komentarze (7)