Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

Comodo Firewall

Comodo Firewall pozwoli każdemu uzytkownikowi sieci komputerowej zwiększyć bezpieczeństwo podczas surfowania w Internecie, dzięki skanowaniu i filtrowaniu zarówno pakietów wychodzących jak i przychodzących.

Comodo Firewall


Wielu początkującym użytkownikom i administratorom sieciowym wydawać się może, iż nie jest istotne jaką osłonę typu firewall wykorzystają, jako że większość z nich zdaje się bliźniaczo do siebie podobna. Nic jednak bardziej mylnego, głównie z uwagi na fakt, iż nawet w przypadku tej niszy producenci prześcigają się w oferowanych funkcjonalnościach, czyniąc programy coraz atrakcyjniejszymi dla potencjalnych nabywców. Jedną z takich propozycji jest aplikacja Comodo Firewall

Opis apilkacji

Program ten, jak wskazuje sama nazwa, stworzony został głównie zamierzeniem ochrony komputera użytkownika przez zagrożeniami z zewnątrz, które po przedarciu się przez zabezpieczenia mogą wyrządzić znaczne szkody, zarówno jeżeli chodzi o sprzęt jak i oprogramowanie. W celu ochrony osprzętu przed takimi niebezpieczeństwami, Comodo Firewall oferuje znaczną liczbę opcji i dodatkowych funkcjonalności, dzięki któremu możliwa jest na przykład pełna kontrola danych przychodzących i wychodzących, co – głównie dzięki zastosowanej obszernej bazie danych zidentyfikowanych przez producentów zagrożeń – pozwala na znaczną minimalizację zagrożenia infekcją komputera. Funkcja ta uniemożliwia również dostęp niepożądanym osobom trzecim, które w przeciwnym przypadku mogłyby w łatwy sposób pozyskać prywatne dane przechowywane na komputerze, na przykład poprzez tak zwany Brute Force Attack.  Aplikacja jest w stanie rozpoznać kilka tysięcy różnorodnych programów typu spyware oraz trojanów i innego typu wirusów, które mogą powodować spustoszenie na dysku komputera oraz przyczynić się do umożliwienia przejęcia kontroli nad urządzeniem.

Dodatkową zaletą jest każdorazowe zapytanie użytkownika o autoryzację przy inicjacji połączenia, jak również monitoruje ustawienia opcji systemu Windows odnośnie komunikacji sieciowej. Dzięki takim procedurom bezpieczeństwa możliwe jest stworzenie przez oprogramowanie ściśle określonych reguł określających korzystanie z Globalnej Sieci, dzięki czemu użytkownik lub administrator może być pewny, iż jakiekolwiek dane nie opuszczą jego komputera bez wcześniejszego wyrażenia zgody na takie działanie. W wielu przypadkach aplikacja sama generuje zapytania odnośnie zalecanych przez osobę zarządzającą jednostką roboczą kroków, dzięki czemu możliwe jest odrzucanie lub akceptacja zagrożeń zidentyfikowanych przez Comodo Firewall. Nie bez znaczenia są także zaimplementowane w programie opcje konfiguracyjne, dzięki którym możliwa jest pełna personalizacja operacji wykonywanych przez oprogramowanie, głównie w kwestii czułości skanera sieciowego oraz ewentualnych adresów IP/ typów plików, które mają zostać oznaczone jako niebezpieczne.

Aplikacja tworzy także logi ewentualnych błędów zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych, a po zaznaczeniu odpowiedniej opcji istnieje również możliwość przesyłania powiadomienia administratorowi za pomocą wiadomości e-mail. Pozwala to na podjęcie natychmiastowych działań zapobiegawczych oraz gromadzenie niezbędnych informacji do dokumentacji diagnostycznej. Nie bez znaczenia pozostaje również niezwykle przejrzysty i przyjazny interfejs Comodo Firewall, dzięki czemu nawet początkujący użytkownik nie będzie miał zbyt dużych problemów z uzyskaniem dostępu do najistotniejszych funkcji aplikacji i odpowiedniego ich spersonalizowania. W połączeniu z wysoką wydajnością, cechy te sprawiają, że program jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników i administratorów sieci domowych oraz niewielkich połączeń komercyjnych, którzy chcą dodatkowo zabezpieczyć użytkowany sprzęt i oprogramowanie.

Podsumowanie

Aplikacja Comodo Firewall to darmowe i bardzo wydajne narzędzie nieobciążające zasobów sieciowych, które pozwala na zwiększenie stopnia bezpieczeństwa jednostek roboczych na których jest zainstalowany. Filtr sieciowy o zmiennej czułości oraz możliwość wysyłania powiadomień użytkownikom o zaistniałych problemach są jednymi z największych plusów oprogramowania. Każdy specjalista od bezpieczeństwa przyzna też, iż rozbudowana baza wirusów i aplikacji spyware pozwala czuć się o wiele bezpieczniej podczas codziennej nauki czy pracy. Dodać do tego należy również niezwykle przyjemną w odbiorze szatę graficzną i fakt, iż całość programu została spolonizowana, pozwalając osobom niezaznajomionym z językiem angielskim na pelne wykorzystanie funkcjonalności oferowanych przez program. Comodo Firewall pobrać można bezpośrednio ze strony producenta pod adresem:  http://personalfirewall.comodo.com/ , jak również z naszego serwisu. Plik instalacyjny znaleźć można pod artykułem.

Pliki do pobrania

Comodo Firewall 0.38 MB Pobierz

Ostatnie komentarze na forum

Gość: Soyoun
14-12-2015 godzina 02:22:38
/ I\'ve been exploring for a ltltie for any high quality articles or weblog posts on this kind of house . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this website. Studying this information So i am satisfied to exhibit that I\'ve a very good uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I such a lot no doubt will make sure to don\'t disregard this website and provides it a look on a constant. http://xklspkiad.com [url=http://pgavxs.com]pgavxs[/url] [link=http://baocfrr.com]baocfrr[/link]
Gość: General
12-12-2015 godzina 07:34:40
Thanks for some other fantastic post. The place else could aonyne get that type of infoin such a perfect means of writing? I\'ve a presentation next week, and I\'m at the search for such info.
Gość: Felix
12-10-2015 godzina 04:03:17
Sounds good man as long as it is all impartial and you don\'t whore yerlsouf out!I was planning to setup a page of just recommended software etc and Point people to it yes truly lazy :p http://mycwwqwjo.com [url=http://bqgkpqfhqb.com]bqgkpqfhqb[/url] [link=http://mtlgvfona.com]mtlgvfona[/link]
Gość: Hikaru
12-03-2015 godzina 20:38:10
as opposed to diinvg into affiliate completely and destroying blog with dozens of sales posts . Like some do. :)I am not much of a sales person, actually I expect AdSense to perform better than affiliate (when I get to properly zoning and testing).Will see how it goes. :)
Wszystkie komentarze (4)