Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

TRENDnet TEW-711BR

TRENDnet TEW-711BR

Router TRENDnet TEW-711BR to urządzenie do stworzenia małej sieci domowej. Posiada jedną antenę, dzięki czemu maksymalna prędkość przesyłu danych to 150 Mb/s. Antena o mocy 2 dBi to także krótszy zasięg urządzenia. Przewodowa część routera bazuje na układzie Realtek RTL8196C, natomiast bezprzewodowa Realtek RTL8188RE.

Router posiada gniazdo zasilania, przycisk reset, włącznik, a także gniazdo do podłączenia internetu oraz cztery gniazda przewodowej sieci wewnętrznej. Z boku obudowy znajduje się przycisk WPS. Z przodu obudowy znajdują się diody kontrolne.

Urządzenie daje standardową funkcjonalność dla małych domowych sieci bezprzewodowych. Router nie obsługuje VPN oraz WDS.

Bezpieczeństwo:
64/128-bit WEP (HEX/ASCII), WPA /WPA2-PSK, WPA/WPA2-RADIUS. Router również obsługuje białe listy MAC adresów oraz adresów IP.

Panel administracyjny:

Logowanie TRENDnet

Logowanie do panelu administracyjnego.

Lan DHCP WLAN Status Filtracja MAC / IP

 

Ciekawą funkcja jest WPS, która umożliwia skonfigurowanie bezpiecznego połączenia jednym przyciskiem na obudowie. Na pewno przyda się ona osobą mniej rozeznanym w konfiguracji sieci bezprzewodowej. Aby dodać nowe urządzenie do sieci bezprzewodowej, wystarczy wcisnąć przycisk WPS z boku obudowy lub wprowadzić 8 cyfrowy PIN urządzenia, które znajduje się pod spodem routera (WPS PIN).

Pierwsze połączenie i konfiguracja routera wymaga podania kodu PIN. Windows sam generuje odpowiednie zabezpieczenia i zapisuje je w routerze oraz na podłączonym komputerze.
Urządzenie nie sprawia także problemu przy konfiguracji ręcznej. Należy wtedy pamiętać, że adres urządzenia to 192.168.10.1, hasło: admin, login: admin.

Plusem jest zastosowanie technologii GREENnet, dzięki której urządzenie ma mniejszy apetyt na pobór energii. Jest on o polowe mniejszy od podobnych urządzeń (1.8W).

Plusy:

  • niska cena
  • technologia GREENnet
  • łatwa konfiguracja (WPS)

Minusy:

  • jedna antena

Ostatnie komentarze na forum

Gość: Mari
14-12-2015 godzina 02:33:12
I think it is very difficult to setup WPSM54G with multi-functional pritenrs. I have been trying to setup mine for last 2 days now. Followed all types of instructions but no luck. I will try your Guide and see what happens. http://netfbtb.com [url=http://lygnlyu.com]lygnlyu[/url] [link=http://hzckhzidk.com]hzckhzidk[/link]
Gość: Ashish
12-12-2015 godzina 07:46:14
I just bought a new Linksys E3000 rotuer and want to connect my wireless WPSM54G server to the network. it was working before with the old WRT54G rotuer. Do I need to reset the rotuer and reconfigure it? I tried that it is still not working.
Gość: Marto
12-10-2015 godzina 04:14:25
I am trying to setup my old Linksys wileress WPSM54G server with the new E1000. I had it working with my old wileress router. Now I have all my computers connected to the new SSID but I can not connect the WPSM54G to the new one. I do not have CD. I tried to do it manually with no luck. Need help. http://fjfnmk.com [url=http://dlviyjl.com]dlviyjl[/url] [link=http://accszvggte.com]accszvggte[/link]
Gość: Taty
12-09-2015 godzina 20:22:26
I have WPSM54G print server which had been wornikg very well for last 2 years. But now it is not wornikg. I can print only when it is wired but not wireless. It must be the issue with the settings. But I don\'t understand that I never changed any settings of my print server. How come it stopped wornikg automatically?
Gość: Katheryn
12-03-2015 godzina 23:40:14
My 2 computers are able to print using the Linksys weirless WPS54G server. I am trying to add a new laptop in my house. How do I make my new laptop to use the WPS54G. I tried to run the CD , but it did not work. Other computers in the network are able to use the printer and they are printing fine. I just want to add the new laptop.
Wszystkie komentarze (10)