Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

TRENDnet TEW-736RE

 TEW-736RE

TEW-736RE (Range Extender) to urządzenie służące do powiększania zasięgu sieci bezprzewodowej. Extender posiada dwie odkręcane anteny, dzięki temu jego przepustowość to 300Mb/s, gniazdo RJ45 służące gównie do konfiguracji oraz gniazdo zasilania. Pracuje on w standardzie 802.11n.  Urządzenie posiada również zestaw diod do szybkiej diagnozy.

Konfiguracja extendera jest bardzo prosta. Jeśli nasz router posiada funkcję Wi-Fi Protected Setup (WPS), to po prostu najpierw wciskamy przycisk WPS w routerze czy access poincie a następnie na naszym TEW-736RE i gotowe. Jeśli nie posiadamy w routerze tej funkcji to podłączamy się przez kabel do urządzenia. Wybieramy z listy istniejących sieci bezprzewodowych tę, która chcemy wzmocnić oraz podajemy odpowiednie dane do połączenia.
Należy jednak pamiętać, że extender korzysta z sygnału już istniejącej sieci, więc musimy go ustawić w miejscu gdzie istnieje zasięg naszej sieci. Dodatkowo może on przekazać jedynie takie pasmo jakie dostanie od routera. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest ustawienie go w połowie odległości routera od miejsca, któremu chcemy udostępnić zasięg.

Przedłużacz zasięgu po ustawieniu odpowiedniej sieci, przyjmuje tą samą nazwę SSID, to samo szyfrowanie i ten sam kanał. Widzimy więc dwie sieci o tej samej nazwie SSID. Jest to bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż nie trzeba ponownie konfigurować urządzeń podłączonych do sieci. Jest jednak mały haczyk. Urządzenie przemieszczane z miejsca na miejsce nie zmieni automatycznie sieci z extendera na router, jeśli ten będzie miał większy zasięg. Trzeba to zrobić ręcznie.

Opis ustawień manualnych znajduje się na dołączonej do zestawu  płycie. Po podłączeniu urządzenia do sieci, możemy przejść do konfiguracji manualnej. Standardowy adres urządzenia to: 192.168.10.100, natomiast login i hasło: "admin" .

Najlepiej skorzystać z konfiguratora, przprowadzi on nas poprzez poszczególne etapy ustawień.

Wizard

 

 

Plusy:

  • wysoka przepustowość
  • możliwość zmiany anten
  • łatwa konfiguracja (WPS)

Minusy:

  • cena

Ostatnie komentarze na forum