Wyszukiwarka:
Wi-Fi
 
 

FRITZ!Powerline 500E Set

FRITZ!Powerline 500E

FRITZ!Powerline 500E Set to zestaw urządzeń, który zamienia nasze gniazda elektryczne w szybką i bezpieczną sieć LAN. Urządzenie przesyła sygnał internetowy poprzez sieć elektryczną w naszym domu. Przesył danych to aż 500 Mbit/s, a odległość na którą można przesłać sygnał to 500 metrów.

FRITZ!Powerline umożliwia stworzenie szybkiej i bezpiecznej sieci komputerowej bez potrzeby układania dodatkowego okablowania. Urządzenie przesyła sygnał po sieci elektrycznej.  Urządzenia FRITZ!Powerline zostały specjalnie zaprojektowane dla szerokopasmowych aplikacji i usług sieciowych – takich jak telewizja HD, telewizja internetowa, video na żądanie, gry sieciowe czy szybki dostęp do internetu. Adpatery zostały wyposażone w interfejs Gigabit LAN i w zależności od odległości i jakości okablowania elektrycznego oferują prędkość do 500 Mbit/s. Zasięg urządzeń sięga 500 metrów. Dodatkowo w FRITZ!Powerline zastosowano technologię zaawansowanego zarządzania energią - dzięki temu charakteryzuje się niskim zapotrzebowanie na energię elektryczną – w stanie czuwania (stand-by) pobór mocy jest mniejszy niż 1W.

FRITZ!Powerline 500E zawartość opakowania
Do uruchomienia adaptera FRITZ!Powerline
potrzebne są tylko gniazdka elektryczne.

W skład zestawu wchodzą:
• 2x adapter FRITZ!Powerline 500E
• 2x kabel sieciowy
• Instrukcja obsługi w języku polskim


Konfiguracja FRITZ!Powerline jest bardzo łatwa – odbywa się bez konieczności instalacji oprogramowania i sterowników. Po podłączeniu adapterów do gniazdek elektrycznych, jeden z nich trzeba podłączyć do routera, który będzie udostępniał sygnał internetowy, następne podłączamy skrętką do końcowych urządzeń. Oprócz komputerów mogą to być wszelkie urządzenia multimedialne, telewizory, drukarki, pamięci masowe NAS. Powstała sieć jest domyślnie szyfrowana 128 bitowym algorytmem AES. W każdym momencie można rozszerzyć sieć o kolejne adaptery FRITZ!Powerline i podłączyć je z nowymi urządzeniami wyposażonymi w porty LAN. Urządzenie doskonale nadaje się do sieci domowych jak i w małych firmach.

 

FRITZ!Powerline 500E Dom
FRITZ!Powerline 500E

 

Plusy:

  • możliwość instalacji sieci LAN bez koniecznosci instalacji dodatkowych przewodów
  • łatwość instalacji
  • szybki przesył danych 500MBit/s
  • zasięg do 500 metrów

Minusy:

  • urządzenia działają tylko w obrębie jednej fazy
  • cena

Ostatnie komentarze na forum