Praca zdalna jest w obecnych czasach bardzo popularna. Wiele osób marzy o dodatkowym źródle dochodu bez wychodzenia z domu. Gdzie jednak legalnie zarobić w internecie i wykorzystać swoje umiejętności? Podpowiadamy najciekawsze zawody, które możesz wykonywać zdalnie!

Praca zdalna a prawo

Praca w internecie nie musi być wcale wykonywana na czarno. Istnieje coraz więcej firm, które zatrudnia swoich pracowników na zdalnych stanowiskach. W tym przypadku można wykorzystać umowę B2B, ale również umowę o pracę, zlecenie, a także o dzieło.

Dzięki przepisom z 2007 roku pracodawca może nas bez przeszkód zatrudnić zdalnie. My zaś możemy otrzymać normalną umowę o pracę, jak też będziemy podlegali pod Kodeks Pracy. Dzięki temu będzie nam tak samo przysługiwał urlop, jak też zasiłek chorobowy.

Jak zacząć pracować w internecie na własny rachunek?

Jeśli myślimy o założeniu własnej działalności i pracy w internecie, musimy się w nim jakoś pokazać. Najlepszym sposobem będzie utworzenie swojej własnej strony. Warto także działać równoległe w social mediach – koniecznie załóżmy swój fanpage oraz stronę na LinkedInie.

Na samym początku działalności może nam doskwierać problem związany z brakiem ruchu na stronie. Warto zatem zacząć ją jak najszybciej pozycjonować. Dzięki optymalizacji i dostarczaniu dobrej treści zwiększymy liczbę jej odwiedzin. Natomiast ciekawie przygotowane portfolio spowoduje, że użytkownicy będą pytali nas o ofertę.

Zarabianie dzięki reklamom, czyli Google AdSense

Skoro mamy już przygotowaną stronę internetową, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć z niej zarabiać. W tym celu warto skorzystać z narzędzia Google AdSense. Polega on na rejestracji naszej witryny w systemie, co upoważnia wyszukiwarkę do wyświetlania na niej reklam. Nasz zysk będzie pochodził z liczby kliknięć użytkowników. Pułap wynagrodzenia to 100$. Jeśli nasza strona internetowa ma dobry ruch, bez problemu osiągniemy tę liczbę w ciągu miesiąca.

Program partnerski

Na podobnej zasadzie możemy zarabiać dzięki programom partnerskim, czyli na promowaniu na naszej stronie – innej firmy. Najczęściej reklama tego rodzaju przybiera postać linku lub baneru graficznego do sponsorowanej witryny. Im bardziej znana i solidna marka, tym mamy większą szansę na uzbieranie wysokiej kwoty. Zanim zdecydujemy się na tego rodzaju współpracę, przeczytajmy dokładnie regulamin i zapoznajmy się z zasadami, zgodnie z którymi będzie nam wypłacane wynagrodzenie.

Wypełnianie ankiet

Wypełnienie przesyłanych do nas ankiet niekoniecznie musi być naszym stałym zarobkiem, jednakże możemy dzięki niemu zarobić kilka dodatkowych groszy. Za takim rozwiązaniem przemawia fakt, że wypełnianie ankiet nie jest bardzo absorbującym zajęciem i możemy się nim zająć w wolnej chwili. Minusem jest zaś niewielka ich ilość. Ankiety napływają do nas zgodnie z zainteresowaniami, jakie podaliśmy w formularzu. Nie wiemy więc ile w danym miesiącu możemy zarobić.

E-commerce

Sprzedaż w internecie stwarza obecnie najwięcej możliwości. Sklepy online cieszą się dużą popularnością, a my wcale nie potrzebujemy posiadać wielometrażowego magazynu, aby rozsyłać towar do klientów. Platformy takie jak Amazon oferują nam przechowywanie produktów i dostarczanie ich, kiedy tylko wpłynie zamówienie. Poza tym mamy jeszcze do dyspozycji polskiego giganta – Allegro. Natomiast pozycjonowanie naszego sklepu, przełoży się na liczbę zamówień i pokryje koszta eksploatacyjne.

Freelancer w marketingu

Jedną z branż, gdzie możemy najłatwiej zarobić w internecie, jest marketing. Jego największą zaletą jest fakt, że mogą się nim odnaleźć osoby z różnych dziedzin – programiści, graficy, copywriterzy, tłumacze, czy też specjaliści od optymalizacji, social mediów, jak i płatnych kampanii PPC. Dzięki zdobywanemu z czasem doświadczeniem wyrabiamy swoją markę, a nasza stawka idzie w górę. Dlatego, jeśli czujemy dobrzy w tej branży, może warto zostać tak zwanym wolnym strzelcem?

Zakłady bukmacherskie i giełda

Zarobić dodatkowe pieniądze możemy na wiele sposobów. Jednym z nich są zakłady bukmacherskie, dzięki którym możemy obstawiać mecze online. Dzięki odpowiedniemu typowaniu oraz analizie mamy szansę na wygranie sporej sumy. Jednakże pamiętajmy, że tego rodzaju dorabianie powinniśmy traktować jako rozrywkę i nie przeznaczać na nią dużej ilości gotówki, bo jest ona obciążona sporym ryzykiem.

Podobnie jest w przypadku inwestowaniu na giełdzie. Nie inwestujmy w branże, których nie znamy  i korzystajmy z opinii ekspertów. Na początek najlepiej jest wybierać małe kwoty, aby z czasem nabrać doświadczenia i rozeznania, aby inwestować później więcej.

Jak więc widzimy, pomysłów, aby zarobić w internecie, jest sporo. Dlatego warto szukać okazji i wykorzystywać swoje umiejętności, aby co miesiąc dorobić trochę pieniędzy. Możemy też postawić na całkowitą pracę zdalną. W tym przypadku mamy do wyboru telepracę na etat lub też zostanie freelencerem. Warto przemyśleć, w czym czujemy się najlepiej, ponieważ praca zdalna bywa czasem niełatwa. Dlatego lepiej jest robić to, co się lubi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here